Türkiye’nin Bitcoin İle Alınabilen İlk Kahvesi Taft Coffee!


Dünyayı kasıp kavuran Bitcoin rüzgârı, son aylarda Türkiye’de de etkisini arttırmaya devam ediyor. Hemen hemen her gün bir yerde adını duyduğumuz ya da bir yerlerde okuduğumuz Bitcoin, hayatlarımızın bir parçası oldu artık. Artmış mı düşmüş mü derken, bilgisayarın bir köşesinden sürekli takip eder hale geldik.

Bu popülerlik böyle devam ederken tabii ki Dünya çapında birçok marka da bundan geri kalmayıp, Bitcoin ile ödeme almaya başladı. Türkiye’de de birçok marka tarafından tartışılan, kimileri tarafından uygulanan bu teknoloji ve ekonomi serüvenine markalar ılımlı yaklaşırken, bunu yapılabilirlik haline getirmek de hiç kolay değil aslında.

İşte bu noktada Türkiye’nin ilk yüksek kafeinli kahve markası Taft Coffee,  yeni bir ilke daha adım atarken aynı zamanda zor olanı başarıyor. http://www.taftcoffee.com internet siteleri üzerinden satışlarında Bitcoin’le ödeme yöntemini de seçeneklerine ekledi ve Türkiye’nin ilk Bitcoin’le ödeme alan kahve markası olmayı başardı.

Hızla gelişen ve değişen bu teknoloji çağında yeniliklere açık olmanın ve hatta takip etmenin bu kadar önemli olduğu bir zamanda yaşarken, Taft Coffee’nin genç kurucusunun bunu yakalamakta zorlanmadığı çok açık. Kahveyi de Bitcoin’le almaya ne gerek var diyebilecek olanları biz ileriye bakıyoruz bizden bir şey kaçmaz diyerek Bitcoin’li kahveyi gerçek kılan Taft Coffee, Türkiye kahve sektöründe şimdiden öncü bir marka haline gelmiş olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s